Konteynerler

Yük taşımak için kullanılan ve taşınan eşyaların güvende olmasını sağlayan sistemlere konteyner adı verilir. Konteynerler sayesinde taşınan eşyalar hiç yerinden kaldırılmadan vinç ile konteyner kaldırılarak ve taşınacak yük aracının kasasına yerleştirilerek taşınan elemanlardır. Örneğin tren ile konteyner taşınacaksa trenin vagonuna, kamyon ile taşınacaksa kamyonun kasasına yerleştirilir.

Konteyner eşyaları olduğu gibi bütün bir şekilde taşıdığı için organize konusunda kullanıcılarına çok yardımcı oluyor. Genelde çelik malzemeden üretilir fakat metal malzemeden üretilenleri de mevcut. Firmamızdan her türlü konteyner bulmanız mümkün. Konteynerler demir yolu taşımacılık, deniz yolu taşımacılık ve kara yolu taşımacılık alanlarında kullanılır.

Konteyner Çeşitleri Nelerdir?

Konteynerler standart, soğutmalı, tank, üstü açılabilir, üstü açık, açık, dökme ve platform konteyner olmak üzere dört ana grupta incelenir. Standart konteynerler taşımacılık alanında en sık rastlanılan konteyner türüdür. Standart konteynerler en sık kullanılan konteyner türüdür. Raylı sistem olması sayesinde istenilen yere kolay bir şekilde monte edilebilir.

Üstü açık konteyner ise isminden de anlaşılacağı gibi üst bölümü olmadan tasarlanmıştır. Üstü açılabilir konteynerler uzun ve fonksiyonlu araçların taşınması için kullanılır. Bu konteyner sayesinde kapıdan girmeyen geniş ebatlı eşyalar üst taraftan içeriye koyulur. Üstü açık konteyner modellerini kumanda ile açıp kapatabilirsiniz. Bu durumda standart konteyner görünümünden bir farkı kalmayacaktır.

Açık Konteyner Modelleri

Açık konteynerler sadece zeminden üretilir. Bu konteyner modelinde yan paneller ve üst kısım bulunmaz. Daha çok ağır ve uzun eşyaların taşınması için kullanılır. Açık konteyner modellerinde ağır iş makinaları, askeri araçlar, beton bloklar ve ağır metaller taşınabilir. Bu nedenle de sık tercih edilir. Soğutmalı konteynerler ise meyve, sebze, içecek ve ilaçların taşınmasında kullanılan konteyner modeline verilen isimdir.  Tank konteyner modelleri silindir şeklinde üretilir. Sıvı ya da gaz şeklinde gidecek yüklerin taşımacılığında kullanılır. Bu tankları %85’ten fazla doldurmamak gerekir.

Konteyner Ne Olarak Kullanılır?

Konteynerler farklı amaçlar doğrultusunda kullanılabilir. Tuvalet olarak, yatakhane olarak, yemekhane, ofis, ev, mutfak ve başka çeşitli amaçlar doğrultusunda kullanım sağlanır. Taşınması ve kurulumu oldukça basit olduğu için kullanım alanı da oldukça geniştir. Firmamızda farklı ebat ve modellerde konteyner bulunuyor. İstediğiniz tasarımlara bürüyerek belirlediğiniz araziye bir hafta sonrasında montajını yapıyoruz.

Beton yapılara göre daha az maliyetli olan konteynerler kullanıcılarının bütçesini de zorlamayacak seviyede oluyor. Üstelik beton yapılar gibi toprak zemin aramıyor, düz bir yapının olması konteyner kullanmak için yeterli. Konteyner kullanmanın avantajlarını taşınırken de görebilirsiniz. Binayı içini dışını toparlamanıza gerek yok. Vinç yardımıyla kaldırılıyor ve siz nereye isterseniz olduğu gibi gidiyor.

Firmamızdan uygun fiyatlara kullanım kolaylığı sağlayan konteyner yapısı satın alabilirsiniz. Sizler için en iyisini yapacağımıza emin olabilirsiniz. Detaylı bilgi için firmamızı arayabilir ya da bizi ziyaret edebilirsiniz.