Prefabrik Yapılar

Prefabrik yapılar, parçaları önceden fabrika ortamında yapılan kullanılacak zemine parçaların birleştirilerek montaj edilen projelerdir. Son dönemlerde artan fiyatlar ve inşaat sektörünün bir hayli gelimi göstermesi sayesinde önemli bir yere sahip olan yapıların minimum kullanım ömrü 50 yıl olarak hesaplanmıştır. Kullanım alanı bakımından oldukça yaygın olan prefabrik yapılar ev, hastane, sağlık ocağı, okul, depo güvenlik kabini gibi birçok proje hazırlanıp kullanıma sunuluyor.

Prefabrik Yapıların Özellikleri

 Hazır yapılar olarak da isimlendirilen prefabrik yapıların nitelik ve nicelikleri oldukça yüksek konumdadır. Bu yapılar en büyük özelliği ise maliyetli olmasıdır. Malzemelerin fabrika ortamında üretilmesi uygun fiyatlı ve kolay işçiliğe sahip olması gibi birçok özellikler prefabrik yapıları avantajlı hale getiriyor. Prefabrik yapıların uygun maliyetli olmasını anan nedeni ise bu yapıların parçalarını tek kalıp üzerinden üretilip çıkartılmasıdır. Önceden planlanan montaj işlemi sayesinde ihtiyaç duyulduğu zaman kısa süre içerisinde hızlıca kurulabilen bir yapıya sahip olması bu yapıların ihtiyaçlara cevap verebilme özelliği tanımlıyor. Pratik malzemeler ile üretimi yapıldığından dolayı üretimi de hızlı bir şekilde gerçekleşiyor. Prefabrik yapıların üretiminde kullanılan malzemeleri esnek yapıya sahip olması da bu malzemelerin toprak kayması deprem gibi doğal afetlerden zarar görmesinin önüne geçiyor.

 Prefabrik Yapılar Nelerdir?

 Prefabrik yapılar ülkemizde 1999 Marmara depremi gibi büyük depremler sonucunda evleri yıkılan vatandaşların barınmaları için çeşitli alanlara inşa edilmişlerdir. Ancak günümüzde farklı şekillerde karşımıza çıkan bu yapılar, ek maliyetli olmasından dolayı inşat sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. Prefabrik yapılar denildiğinde ilk akla gelen prefabrik evler olsa da aslında bunu dışında hastaneler, okullar, şantiye binaları, depolar, ofisler, güvenlik, gibi yapılarında prefabrik olduğu gözlerden kaçmıyor.  İstenildiği zaman sökülüp istenildiğinde tekrar montajı yapılabilen prefabrik yapılar uzun yıllar aynı kalitede kullanım imkânı sunuyor ve kolay kolay yıpranma belirtisi göstermiyor.

Prefabrik Yapı Fiyatları

Prefabrik yapılar betonarme yapılara göre oldukça yaygın fiyatlı olarak satışa sunulmaktadır.  Modeline ve büyüklüğüne göre farklı fiyat seçeneklerine sahip olan bu yapılar için kurumsal firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Hızlı üretim ve hızlı teslimat, ücretsiz montaj, profesyonel işçiler ve birinci sınıf kalitede malzemeler ile prefabrik yapılar üreten ve satışını yapan kurumsal firmamız, ihyacınıza özel tek katlı ya da iki katlı, prefabrik yapı üreterek kullanımınıza sunuyoruz.  Gerek üretiminde gerek montajında gerekse de kullanırken çevre kirliğine herhangi bir zararı bulunmayan bu yapıların duvar ve çatı bölümleri her zevke göre farklı seçeneklere sahipti.   Zevkinize ve ihtiyacınıza uygun şekilde tasarlanıp kurulumu yapılan prefabrik evler ya da yapıların parçaları projeye veya plana bağlı kalmadan daha kullanışlı ve kaliteli hale gelmesi adına yer değiştirebiliyor.  Hazır yapı konusunda lider konumda olan kurumsal firmamız güçlü üretim kapasitesi sayesinde ihtiyaçlarınıza yönelik hazır yapı üretim gerçekleştiriyor.